Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Superwizja w podejściu Nordoff Robbins

29 września 2021 godz. 19:30 21:30

Zapraszamy na pierwsze spotkanie superwizyjne w duchu podejścia muzykoterapii Nordoff Robbins.

Grupowa superwizja online będzie okazją do wspólnej analizy nagrań z sesji superwizowanych muzykoterapeutów_tek. Podczas rozmów na temat omawianej sytuacji terapeutycznej superwizorki Nordoff Robbins odniosą się do kluczowych założeń tego podejścia w muzykoterapii. Wspólnie z grupą będą rozpatrywać rolę muzyki w nawiązywaniu relacji terapeutycznej i wspieraniu osobistego rozwoju uczestników_czek terapii.

Jeśli chcesz omówić swoją pracę i podzielić się nagraniem audio/wideo z sesji na forum grupy, prześlij je na adres dominika.dopierala@nordoff-robbins.pl w mailu zatytułowanym 📧„NAGRANIE”. Prosimy o przesyłanie materiałów o maksymalnej długości 2 minut. Trzy spośród nadesłanych nagrań zostaną zaprezentowane i omówione podczas bezpłatnej superwizji wprowadzającej. Superwizorki zapoznają się z materiałami także przed spotkaniem.

Superwizja online odbędzie się 29.09 w godzinach 19.30 – 21.30.
Zapisy przyjmujemy drogą mailową na adres 📧dominika.dopierala@nordoff-robbins.pl
Link do platformy superwizyjnej zostanie wysłany osobom zapisanym bliżej terminu spotkania.Spotkanie wprowadzające jest 👉nieodpłatne👈, nie ma także limitu osób uczestniczących.


Dla osób zainteresowanych regularną superwizją planujemy spotkania odpłatne w czteroosobowych grupach, raz w miesiącu. Na spotkania płatne obowiązywać będą zapisy. Umożliwi to każdej osobie superwizowanej przedstawienie swojego nagrania lub zapytania podczas spotkania.

PROWADZĄCE:

🎶Afra Jurkiewicz – muzyk i certyfikowana muzykoterapeutka Nordoff Robbins. Ukonczyła studia muzyczne na Uniwersytecie w Newcastle (Wielka Brytania) i Sao Paulo (Brazylia) oraz studia magisterskie w Nordoff-Robbins Music Therapy Centre w Londynie. Jest związana na stałe z Centrum Muzykoterapii Nordoff Robbins w Newcastle, gdzie prowadzi sesje muzykoterapii dla dzieci i dorosłych. Prowadzi prezentacje oraz warsztaty z rozwoju muzykalności dla szkół i innych instytucji. Szczególnie interesuje ją współpraca z innymi arteterapeutami – w ramach projektu ‘Connecting and Coping’ prowadziła warsztaty dla kobiet i terapeutów wspólnie z Arteterapeutką Fiona Fitzpatrick; obecnie współpracuje z terapeutką tańca i ruchu w ramach projektu Catharsis- Creative Art Therapies. Występuje regularnie z zespołami muzyki południowoamerykanskiej ‘ La Sonora Boreal’ i ‘Colibrí Cobra’.

🎶Dominika Dopierała – muzyk i certyfikowana muzykoterapeutka Nordoff Robbins. Absolwentka studiów licencjackich w katedrze fortepianu w Royal College of Music oraz studiów magisterskich w Nordoff-Robbins Music Therapy Centre w Londynie. Po powrocie do Polski na trzy lata związała się z Akademią Muzyczną w Katowicach, prowadząc zajęcia dla studentów specjalności muzykoterapia. Jest autorką publikacji z zakresu muzykoterapii, prowadzi warsztaty, superwizje i szkolenia dla muzyków, muzykoterapeutów i specjalistów z dziedzin pokrewnych w Polsce i za granicą. Wspólnie z uczestnikami wydarzeń zgłębia temat roli dźwięku i muzyki w rozwoju człowieka.
Dominika zdobywa doświadczenie w pracy muzykoterapeutycznej z różnymi grupami społecznymi i wiekowymi: osobami z niepełnosprawnościami, uchodźcami i dorosłymi w kryzysie zdrowia psychicznego i bezdomności. Od 2016 roku związana jest z poznańskim domem dziecka, w którym tworzy zespoły muzyczne z dziećmi i młodzieżą.
W 2016 roku założyła Fundację Nordoff Robbins Polska wspierającą rozwój muzykoterapii w Polsce. W ramach Fundacji prowadzi Mobilne Centrum Muzyki oraz otwarte wydarzenia muzykoterapeutyczne, które są okazją do spotkań różnorodnych grup społecznych.