Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

SZKOLENIE “Improwizacja w muzykoterapii”

2 października 2021 godz. 09:00 10 października 2021 godz. 16:00

Swoboda w posługiwaniu się stylami i formami muzycznymi pozwala terapeutom_tkom na bieżąco odpowiadać na aktywność uczestników i uczestniczek sesji. Wspólne muzykowanie wymaga otwartości na propozycje pozostałych osób w zespole – jest wymianą, podczas której każdy może mieć wpływ na brzmienie muzyki i rozwój terapii. Im większa elastyczność w grze, tym większa szansa na nawiązanie kontaktu i rozwój dialogu. Dialog muzyczny sprawia, że każda osoba może zostać usłyszana, każda osoba jest ważna.

Podczas szkolenia uczestnicy_czki będą analizować różnorodne style i formy muzyczne:
🎶 skale: modalne i orientalne,
🎶 style: Klezmer, Rosyjski, Reggae, Blues i impresjonistyczny,
🎶 formy: piosenki, ronda, wariacji.

Szkolenie przeznaczone jest dla muzykoterapeutów_tek oraz dla osób aktywnie muzykujących, które chcą rozwijać swój warsztat muzyczny i odkrywać jego terapeutyczne zastosowanie.18-godzinne szkolenie obejmuje dwa dwudniowe zjazdy:

🎵2-3 października (9h zegarowych)
🎵9-10 października (9h zegarowych)

Koszt szkolenia dla jednej osoby: 400zł
Liczba osób: 8 – 12

Zapisy i pytania w sprawie szczegółów wydarzenia: biuro@nordoff-robbins.pl

Po szkoleniu uczestnicy_czki otrzymają potwierdzenie udziału w szkoleniu oraz materiały muzyczne i teoretyczne omawiane podczas spotkań.

Prowadząca:
Dominika Dopierała – muzyk i certyfikowana muzykoterapeutka. Absolwentka studiów licencjackich w katedrze fortepianu w Royal College of Music oraz studiów magisterskich w Nordoff-Robbins Music Therapy Centre w Londynie. Po powrocie do Polski na trzy lata związała się z Akademią Muzyczną w Katowicach, prowadząc zajęcia dla studentów specjalności muzykoterapia. Jest autorką publikacji z zakresu muzykoterapii, prelegentem konferencji w Polsce i za granicą, prowadzi warsztaty i szkolenia dla muzyków, muzykoterapeutów i specjalistów z dziedzin pokrewnych.

Dominika zdobywa doświadczenie w pracy muzykoterapeutycznej z różnymi grupami społecznymi i wiekowymi: osobami z niepełnosprawnościami, uchodźcami i dorosłymi w kryzysie zdrowia psychicznego i bezdomności. Od 2016 roku związana jest z poznańskim domem dziecka, w którym tworzy zespoły muzyczne z dziećmi i młodzieżą.
W 2016 roku Dominika założyła Fundację Nordoff Robbins Polska wspierającą rozwój muzykoterapii w Polsce. Działając w Fundacji, dąży do upowszechniania aktywnego muzykowania jako sztuki użytkowej – wykonywanej na co dzień i dostępnej dla każdego. Wierzy, że w szerszej perspektywie to właśnie poczucie wspólnoty pozwala społeczeństwu skutecznie mierzyć się z problemami świata, który tworzy.